ژاپن و آمریکا برای مبارزه روبات‌های غول‌پیکر توافق کردند

تاریخ: شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت: ۱۷:۰۷

ژاپن و آمریکا برای مبارزه روبات‌های غول‌پیکر توافق کردند


صنایع Suidobashi Heavy تلویحا موافقت خود را با درخواست شرکت MegaBots که مقر آن در بوستون است اعلام کرده تا روبات‌هایی که توسط این دو شرکت تولید شده‌اند نبردی دیدنی داشته باشند.

اگرچه رقابت‌هایی مانند RoboGames چیز جدیدی نیستند اما این نبرد که در آن از روبات‌هایی با ۴ متر ارتفاع استفاده می‌شود، اولین در نوع خود است.

در سال ۲۰۱۲ روبات Kuratas شرکت Suidobashi با الهام از روبات‌های mecha که در انیمیشن تخیلی ژاپنی به‌کار گرفته شده بودند طراحی شد.

این روبات ۵۰۰۰ کیلوگرم وزن داشت و از سه چرخ، دو بازو و کابینی برای یک نفر به همراه سلاح‌های مختلف با قابلیت شلیک گلوله و آتش بهره می‌برد.

این روبات در وب‌سایت آمازون ژاپن با قیمت ۹۷۶ هزار دلار در معرض فروش قرارگرفت اما در حال حاضر عبارت “موجود نیست” در کنار نام آن درج شده است.

مدیرعامل Suidobashi، در خصوص این نبرد می‌گوید:
ما نمی‌توانیم اجازه دهیم کشور دیگری در این نبرد پیروز شود. روبات‌های غول‌پیکر، فرهنگ ژاپن هستند.

mechabot-۲این رقابت در خردادماه سال آینده برگزار خواهد شد و پس از ویدئوی منتشره MegaBots در هفته گذشته که رقیب را به نبرد فراخواند، کلید خورد. این ویدئو تا کنون بیش از دو میلیون بازدید داشته است.

روبات Mark II شرکت MegaBot در حدود ۵۴۰۰ کیلوگرم وزن دارد و توسط تیمی دونفره و به سبک تانک‌های جنگی کنترل می‌شود. گلوله‌های آتشی ۱.۳ کیلوگرمی توسط این روبات شلیک می‌شوند.

با این وجود یکی از چالش‌های این دو شرکت، نزدیک کردن عملکرد روبات‌ها به انتظارات حضار است تا نبردی کاملا واقعی شکل گیرد.

با این وجود هدایت این روبات‌ها توسط انسان و امکان وارد آمدن آسیب‌های شدید به آن‌ها سؤالی است که هنوز بدون پاسخ باقی مانده است.

تگ ها

ژاپن , آمریکا , ربات ,

نظرات

نام:*
عنوان:*
متن:*
کد امنیتی:*